Městská část Praha 3 - tiskové sdělení k průběhu jednání zastupitelstva

Městská část Praha 3 - tiskové sdělení k průběhu jednání zastupitelstva

Prosincové jednání zastupitelstva Prahy 3 bylo bouřlivé. V tisku jsem zaznamenal nejeden článek na toto téma a ti, kteří se na průběh jednání přišli podívat poprvé, byli dle bezprostředních reakcí vysloveně šokováni. Oficiální reakce představitelů Prahy 3 pro tisk na sebe nenechala dlouho čekat.

Originální dokument můžete stáhnout ZDE ve formátu MS DOC.

 

Část opozice se neobtěžovala projednat rozpočet

Praha, 19. prosince 20008 – Opoziční Strana zelených, KSČM a SNK ED populisticky opustili poslanecké lavice na včerejším zasedání zastupitelstva Prahy 3. Učinili tak po bouřlivé diskusi v níž se jim nepodařilo prosadit rozpravu k peticím občanů. V průběhu projednávání rozpočtu městské části na rok 2009 demonstrativně opustili jednání.

„My jsme řádně přednesli informaci, že jsme petice projednali v radě městské části a že se jimi budeme dále zabývat S částí těchto petic se ztotožňujeme, ale je třeba provést právní  a ekonomické analýzy, než je bude možné řádně projednat. Připustit diskusi bez znalosti těchto dopadů by znamenalo pouze umožnit nekonkrétní exhibice opozice,“ uvedl místostarosta Zdeněk Lochman (ODS).

Část opozice opustila práci na 35 bodech programu zastupitelstva.

„Považujeme to za nezodpovědný populistický krok, kterým se část opozice vzdala možnosti hájit zájmy občanů Prahy 3. Oni se odmítli bavit o stěžejním materiálu, tedy rozpočtu. Namísto konstruktivní práce zvolili destruktivní divadlo,“ dodal zastupitel Robert Hoffmann (ODS).

Účast zastupitele na jednání zastupitelstva je zákonná povinnost, která byla tímto porušena. Tento krok opozičních zastupitelů s ohledem na počet jejich mandátů jednání zastupitelstva nezablokoval.

„Zvítězil zdravý rozum koaličních i zbytku opozičních zastupitelů nad nezodpovědným postupem destruktivních extrémistů,“ dodal předseda zastupitelského klubu ODS Pavel Hurda.

Jan Sotona, mediální zástupce


Související články

Opozice na protest opustila jednání zastupitelstva Prahy 3

Názory
Tisková zpráva zastupitelských klubů Strany zelených a SNK-ED, KDU-ČSL: Zastupitelské kluby Strany zelených a SNK-ED, KDU-ČSL odešly z jednání zastupitelstva MČ Praha 3 na protest proti nerespektování schváleného programu jednání. Starostka Milena Kozumplíková (ODS) odmítla projednat schválené body programu týkající se peticí občanů ohledně privatizace bytového ...pokračování

Ing. Josef Ráb, KSČM: Princip demokracie na Praze 3 neplatí

Názory
V této zemi se děje leccos, s čím většina lidí nemůže souhlasit. Jakým způsobem nakládá vedení radnice Prahy 3 s právy občanů, je skutečně alarmující. V samotném zastupitelstvu se názor zastupitelů za jiné strany, než občanské a sociální demokraty, v podstatě neprosadí. Ať již je věcně nebo procedurálně nad nebe jasnější, hlasovací mašina jej prostě ...pokračování

Dramatické jednání zastupitelstva Prahy 3 (video)

Výzva od občanů, aby se radní vzdali svých funkcí, hlasitý humbuk, dupání a odchod opozičních zastupitelů SZ, KSČM a SNK-ED, v této režii se odehrávalo čtvrteční jednání zastupitelstva v Praze 3.pokračování
reklama