Místo Ropkové je novým místostarostou Gregor

Místo Ropkové je novým místostarostou Gregor

Žižkovský radní David Gregor (ČSSD) povýšil. Na posledním zasedání zastupitelstva městské části Praha 3 byl ustanoven uvolněným členem městské rady namísto své stranické kolegyně Ireny Ropkové, která byla zvolena pražskou radní.

Irena Ropková hned po svém zvolení členkou žižkovské Rady uvedla, že funkci bude moci zastávat, jen pokud nebude zvolena radní hlavního města Prahy. Vzhledem ke skutečnosti, že se tak stalo, muselo žižkovské zastupitelstvo zvolit náhradníka. Tím se stal osmatřicetiletý David Gregor, čtyřka na oranžové kandidátce pro Prahu 3, který už sice zastával funkci radního, nicméně neuvolněného (tedy neplaceného). 

S Ropkovou si tak v žižkovské radě vyměnili funkce včetně agendy. Gregor bude nově spravovat sociální záležitosti a bytovou politiku a stane se místostarostu, ona pak po něm převezme oblast tělovýchovy a sportu.
Dosavadním povoláním osobní bankéř Gregor jako náhradník povyšuje už podruhé. V polovině letošního roku se stal žižkovským zastupitelem po spolustraníkovi Miroslavovi Poche, který byl zvolen do Evropského parlamentu.
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Související články

Kdo jsou noví radní?

Po třech týdnech jednání a dohadování byla na prvním ustanovujícím zastupitelstvu zvolena nová Rada městské části Praha 3. Bude mít 7 uvolněných (placených) radních z TOP 09, ČSSD a ODS. Zasedne v ní rekordní počet nováčků – 6, rekordní počet místostarostů – 5 a rekordní počet mladých do 35 let – 5.pokračování
reklama