Diskuse

Ohrožený druh – politik... Kolik mají politické strany v Praze 3 členů? (Aktualizováno)

Vložit nový příspěvek

Praha 2

7.10.2011 14:14 vložil Viktor Tichý

Zdají se mi ty počty silně přehnané. Je to možná počet všech členů, určitě ne počet aktivních členů.
Na Praze 2 je to podobné, ne-li horší. Zde odhaduji počet aktivních členů tak 1/5 toho, co udáváte.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Praha 2

8.10.2011 09:07 vložil Jirka Ptáček

Zdravím, jedná se o "papírové" počty. Tedy počet těch, kteří platí příspěvky. Počet aktivních je jistě menší.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Praha 2

8.10.2011 13:28 vložil Simeon Popov

Dobrý den,
musím potvrdit z vlastních zkušeností, že aktivních členů je doopravdy cca 1/5, bohužel. Někdy si kladu otázku, proč někdo vůbec vstupuje do politické strany. Jsou různé způsoby, jak ovlivnit dění ve společnosti, nutně ale nemusíte v vstupovat do politické strany. Záleží totiž co a jak chcete změnit nebo ovlivnit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Praha 3

9.10.2011 16:33 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Víte, pane Popove, možná, kdybych byl mladší a bez životních zkušeností, vstoupil bych do nějaké politické strany v místě bydliště. Neudělal jsem to v době, kdy jsme jako dnes chodili volit do ZDŠ na nám. Jiřího z Poděbrad a volili jednotnou kandidátku Národní fronty. Dokonce jsem při svých prvních volbách, když mi bylo 18 let, dostal jakýsi pamětní list z rukou pana Jeřábka, souseda, který už tehdy byl starobním důchodcem. Pan Jeřábek, bývalý knihkupec, tuším, nebyl členem KSČ. Ale byl to aktivní člověk, a pořádal prostřednictvím místního svazu důchodců poznávací autobusové zájezdy po celé republice pro důchodce z našeho obvodu. U volební komise pan Jeřábek seděl, protože prostě jen tak občansky pomáhal. Podle dnešního výkladu by se řeklo, že pomáhal komunistům. Ale on nepomáhal komunistům. On se jenom zapojoval do života obce tam, kde mu to režim umožňoval v míře, kterou on sám považoval za jiným lidem (nikoli režimu) prospěšnou.

Za současné doby drancovacího kapitalismu jsem se zkusil v průběhu dvaceti let zapojit do činnosti několika občanských sdružení. Vždy to skončilo tak, že se do čela takovýchto sdružení dostali lidé, kteří usilovali o moc aspoň na tom malém písečku a nedalo se přes ně prosadit nic užitečného.

Kdybych dnes, téměř ve věku starobního důchodce vstoupil do politiky v Praze 3, musel bych bojovat s takovými lidmi jako jste Vy nebo pan Hurda. A na to už nemám síly. Vím, že já už nedokážu nic v Praze 3 změnit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Praha 2

9.10.2011 19:51 vložil Luboš Čámský

Dobrý večer pane Popove,
nelze než souhlasit s p. Němcem. Víte, vy zde opravdu píšete, jak za totality.
Fakt je to úsměvné.
P.S.: Chci něco a jak změnit nebo ovlivnit. Prosím co pro tu mohu udělat?
Děkuji


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Praha 2

9.10.2011 23:20 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
docela by mě zajímalo, jaké další způsoby máte na mysli.

Osobně mi přijde, že právě členství ve straně je pro společnost velmi žádoucí. A v pasivitě některých členů bych neviděl problém – pasivní člen nepomůže, ale neuškodí. Problémem jsou spíše ti, kteří sem vstupují čistě pro svůj osobní prospěch. A takových je politika bohužel opravdu plná. Pokud zůstaneme mimo, dáváme jim zbytečný prostor.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Praha 2

10.10.2011 19:22 vložil Zdeněk Hrdlička

Vážený pane Ptáčku,
jakkoliv jsou mi Vaše myšlenky blízké, obávám se, že tentokrát jste přeci trochu idealista. Je zcela lhostejné, do které ze současných stran vstoupíte, protože všudypřítomní prospěcháři Vás tam stejně převálcují a Vám zbydou jen starosti a placení příspěvků. Dokud bude přetrvávat stav, že si strana po (často velmi sporném) vítězství rozdělí lukrativní posty ve státní správě a státem řízených společnostech zcela bez ohledu na odbornou způsobilost nebo kvalifikační předpoklady dotyčných (viz ministry, střídající rezorty bez sebemenších skrupulí), nebo dokonce začne proti vší logice ("rozpočtová odpovědnost") další posty uměle vytvářet (aby se dostalo i na další), bude tento marasmus bohužel přetrvávat. Komunální politika je jen zmenšený obraz té velké.
Podobně založit stranu novou znamená bojovat s administrativními překážkami, které Vám současná garnitura bude všemožně klást do cesty (v obavách o svou budoucnost).
Obávám se, že jediné řešení je (řečeno počítačovou terminologií) totální reset v podobě nové (tentokrát už snad probůh dotažené) revoluce a následující okamžité změně pravidel hry.
Přeji hezký den, Zd. Hrdlička


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Praha 2

10.10.2011 19:46 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
nejsem takový idealista jak se může zdát. Nebojte.
Víte, já mám pocit, že Češi rádi mluví o revoluci, defenestraci... vyhrožují klackem... ale ve výsledku nejdou ani k volbám. Zkuste mi konkrétněji přiblížit jak si tu revoluci představujete a jaké kroky lze učinit, abychom ji tu měli? Vám to skutečně přijde přijde reálné?

Tedy je mi jasné, že je to běh na dlouhou trať a že členství Ptáčka, či Hrdličky v jakékoliv straně svět nezmění, ale podle mě je to v konečném důsledku to jediné reálné co můžeme dělat. No považte tady na trojce... v těch stranách moc lidí není a když se kromě nás dvou přidá i jiné ptactvo, tak se už něco změnit dá :-)

A na závěr jedna poznámka. Žádná revoluce nezmění povahu naší společnosti. Ta je po desítkách let komunismu navyknutá jistým stereotypům, které by nás pár let po případné revoluci opět vrátily kde jsme. Podle mě to bude trvat hodně dlouho, ale jediná cesta je, že se lidi začnou více starat o své okolí. Víc křičet, víc volit a víc se angažovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Praha 2

11.10.2011 07:23 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Zajímavá úloha Jirko! Je zajímavé, že ani Velká říjnová socialistická revoluce v roce 1917 nezměnila carské principy vládnutí v Rusku (do dnes).


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama