Radnice nechce zpozdit granty a na 30.4. svolává mimořádné zastupitelstvo

Radnice nechce zpozdit granty a na 30.4. svolává mimořádné zastupitelstvo

Změnou zákona o rozpočtových pravidlech došlo na Praze 3 ke zpoždění rozdělování grantů. To ale nakonec bude menší, než se čekalo.

Jak jsme informovali v samostatném článku, novela zákona si totiž vynutila změnu budoucích smluv, které však již byly ve staré verzi odhlasovány zastupitelstvem. Podepisovat smlouvy, které by neodpovídaly platné zákonné úpravě, vedení radnice nechtělo, a proto nejprve granty pozastavilo. Nejbližší jednání zastupitelstva, které by mohlo odsouhlasit nové smlouvy, ale bylo naplánováno až na 16.6., což by pro mnohé projekty bylo zásadní zpoždění příjmu peněz, mnohé projekty by se možná vůbec neuskutečnily. Aby prodleva v příjmu peněz bylo co nejkratší, svolává vedení radnice mimořádné jednání zastupitelstva na čtvrtek 30.4.

 


Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.


Související články

Městská část Praha 3 pozastavila veškeré formy grantů a finančních dotací

Pokud jste v loňském roce žádali o dotaci, dar či bezúročnou půjčku, máte svůj projekt pečlivě naplánován a s netrpělivostí čekáte u schránky na stvrzující dopis od MČ, tak vězte, že se tak nestane ani tento, ani příští měsíc. Pozastavení veškerých finančních dotací a grantů tak může zásadním způsobem negativně ovlivnit existenci mnoha projektů a ...pokračování
reklama