Diskuse

Zájem o komunální scénu Prahy 3?... nezájem

Vložit nový příspěvek

Pane Ptáčku

13.11.2008 22:31 vložil Josef

Vážený pane Ptáčku, před několika lety jsme se potkali v jednom občanském sdružení. Když jsme šli protestovat na magistrát proti připravovaným zónám placeného stání pro rezidenty v P3, byl jsem jeden z mála, který si s sebou přinesl několik transparentů. Bez transparentů na demonstraci nejste totiž v médiích vidět. Byl jste to právě Vy, který se na mne obořil, že si nepřejete, abych transparenty použil. Na transparentech byla jména Hurda, Šmerda, Laudát, dále hesla proti pražské politice ODS... Na rozdíl od Vás jsem měl v té době za sebou již několit let marného dohadování s radnicí vedenou podnikavým Hurdou (dle několika občanů Prahy 3 jde údajně o bývalého veksláka, který se po Listopadu 89 označuje za disidenta).

To, že dnes pláčete nad bídou politické gramotnosti českého občana mne ale už nedojíná. Vždy si totiž vzpomenu právě na Vás a na Vaši mladickou politickou naivitu. Pamatujete si ještě jak jste na mne křičel? Nezlobím se. Občas to přidávám k lepšímu při různých debatách.

S pozdravem Josef K.
občan Prahy 3 vyloučený pro své názory z privatizace obecního bytu
(zeptal jsem se veřejně na jednání zastupitelstva MČ P3 na majetek Pavla Hurdy)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pane Ptáčku

14.11.2008 01:32 vložil Jirka Ptáček

Vážený pane Josefe,
asi se ve mně nezapře dávka ješitnosti a zkusím se před Vámi trochu obhájit. Pokud užiji Vaši terminologii, tak právě díky své „mladické politické naivitě“ se snažím několik let bojovat s „politickou negramotností“ alespoň zde – v Praze 3. Ostatně to je smysl tohoto zpravodaje, který společně s dvěma kolegy vydáváme a financujeme.
A teď k Vámi připomenuté historce. Sice jste se do příspěvku podepsal jen křestním jménem, ale myslím, že vím, o koho jde a na tu nešťastnou událost si celkem dobře vzpomínám. Tehdy jsme se snažili změnit některá pravidla pro provoz zón placeného stání. Společně s kolegy jsme obcházeli magistrátní zastupitelské kluby a snažili se přesvědčovat o našich argumentech. Tehdy jsme mimo jiné komunikovali s Ing. Františkem Laudátem (pokud se nepletu, byl předsedou dopravního výboru). Tento pán byl i přes svou politickou příslušnost (ODS) zcela nakloněn našim argumentům, jako jeden z mála nás podporoval a byl pro nás zdrojem mnoha zajímavých informací. Vy jste se tehdy dostavil na jednání zastupitelstva s jedním transparentem, kde bylo napsáno strohé „LAUDÁTE LŽETE“. Nevím, co Vás k tomu vedlo. Pravděpodobně jste o skutečném stavu věcí moc nevěděl, a proto jsem se Vám snažil spolu s kolegy situaci vysvětlit. Nepochopil jste. Nevím, zda to pochopíte dnes. Každopádně pan Laudát se od té doby s námi nesešel a vnímal to z naší strany jako podraz. Myslel si, že "toho člověka s transparentem" jsem přivedl já. Dost jste nám zkomplikoval situaci, ale jak teď sám píšete, máte alespoň o čem vyprávět.

Pane Josefe, pokud skutečně chceme něco změnit, vyvarujme se zbrklých kroků a zkusme se opravdu zamyslet, co podniknout pro to, aby nastala nějaká změna. Jsem přesvědčen, že samotné „dohadování“ s radnicí a výkřiky do internetových diskuzí mnoho nezmohou.
Přeji Vám pěkný den.
Jirka Ptáček


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pane Ptáčku

14.11.2008 20:41 vložil Josef

Vážený pane Ptáčku,

jednomu z mnoha mých transparentů (konkrétně jeden nesl nápis "Laudát (ODS) je lhář" předcházela tato historka. Na veřejném jednání zástupců MČ P7 a magistrátu s občany o placených parkovacích zónách jsem se zeptal pana Laudáta (ODS, zástupce magistrátu) na Pražkou parkovací a.s. a na osobu pana Hurdy (ODS, zastupitel MHMP). Pan Laudát před téměř 200 občany tvrdil, že akciovou společnost Pražká parkovací nezná a zakladatele této společnosti, pana Hurdu též nezná. Pan Laudát (ODS) v té době seděl ve stejném výboru magistrátu se svým kolegou Hurdou (ODS). Výbor měl asi 9 členů (většinou ODS).

Výše uvedeného jednání politiků s občany jste se účastnil i Vy a slova pana Laudáta jste také slyšel. Ještě dodám, že jsem Vás následně ústně a pak i písemně informoval o lživé informaci pana Laudáta, a to včetně výčtu jednotlivých členů již zmíněného výboru magistrátu. Proč tento politik ODS (Laudát) zapřel svého stanického kolegu z ODS (Hurdu) netuším...

Stranickou příslušnost jednotlivých aktérů uvádím tak, jak jsem zvyklý z bývalé práce v americkém RFE/RL. Že se v ČR (s volebním systémem, kde volíte politické stany) politické příslušnosti politiků v médiích téměř neuvádějí (v případě komunálních politů téměř nikdy) mne už nepřekvapuje. Většinu Čechů to přeci netrápí (aspoň jsem si nevšiml). Důsledkem toho je třeba výsledek Vašeho průzkumu o politickém povědomí občanů P3. Za to mne potěšilo, kolik obyčejných američanů finančně přispělo na volební kampaň vítěze am. prezidentských voleb.

Až budete organizovat nějakou demonstraci proti politice současného vedení radnice MČ P3 (ODS), dejte vědět. Vezmu s sebou nějaký výstižný transparent. Třeba o minulosti současných politiků na radnici.

S pozdravem Josef Kačírek,
stále vyloučený z privatizace obecního bytu za to, že se veřejně zeptal na majetek předsedy oblastního sdružení ODS v P3

P.S.
Ani ve vyspělých demokratických státech se politikům nevěří, politici se kontrolují...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pane Ptáčku

14.11.2008 23:59 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
děkuji za reakci. Náš názor na tu nemilou událost asi zůstane rozdílný ...

Z Vašich příspěvků je patrné, že stojíte o změnu stejně jako já. Mám na Vás prosbu. Nečekejte na to, až bude Ptáček organizovat demonstrace a zkuste sám něčím přispět. Handrkování ve „vlastních“ řadách přeci nemá smysl :-)

Z mé strany si tímto dovolím debatu uzavřít.
S přáním dobré nálady a optimismu,
Jirka


Reagovat  Reagovat s citací


Komunální scéna Prahy 3 je zaplevelena mafií!ovlivně

24.10.2008 12:42 vložil kajík

O provařených zastupitelích minulého a nynějšího obdóbí se ví až moc! Zastávají mnohdy funkce politické - jako současně vedení ODS na Praze3, radní , zastupitelé, vskutku pohled na dobře prolezlou mafii! A navíc další spojení i na poslanceůance senátora - Kladívka, jako členové zastupitelstva "velké radnice" jsou v mnoha akciových společnostech . Hádejte o koho se jedná? Jistě o hurdu, pechu, Mudr.zemana, lochmana, bývalého straostu českého, propojeni na ganika (občan USA) v nadačním fondu pro rozvoj Prahy 3! No prostě mafiózové!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Komunální scéna Prahy 3 je zaplevelena mafií!ovlivně

24.10.2008 15:26 vložil bob

To vite mozna Vy, ale vetsina lidi vi prd. Nejaky Hurda je pro ne totalne neznamy clovek. U komunalnich voleb se rozhoduji maximalne podle toho, jak znaji Paroubka, ci Topolanka a koneckoncu, vetsina z nich k volbam vubec nejde. Vzdyt politika je spina a oni maji moc prace, nez aby se starali o takove hlouposti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Komunální scéna Prahy 3 je zaplevelena mafií!ovlivně

3.11.2008 15:31 vložil honzík

Je tto pravda, ale tito mafiáni rozkrádají velice snadno veřejné prostředky! Lidé nemají vůbec čas se touto podprůměrnou spodinou zabývat, ale volby před dvěma lety s pompézním vystoupení zpěváka Pavla Vítka, snídaně s podnikateli, tombola, to se všechno platilo z veřejných peněz. Z peněz, které strany dostávají za volební výsledky! Takže si platíme strany, které nevolíme a oni si dobře žijí! Velkou chybou je to, že volby se nekonaly (samozřejmě podle volebního zákona) v Praze! pevně věřím, že by ten psychiatr v Praze dostal přes prdel a patřil by ke všem hejtmanům, aby teď nevyskakoval jako ratlík! I on je spojen s Kočkovými! Nemocný psychiatr -blázen! Zaplevelil Prahu lidmi typu Richter (30 tis. podpisů na petici pro jeho odvolání společně se zástupcem Radnice3 vve Velké radnici s Bc. pimprlat Ondřejem Pechou! Ten se tam činí jako místopředseda kulturní-nekulturní komise a místopředseda stranické skupiny zastupitelů! A co ještě účast v dozorčích radách! To je vejvar!. Cíl pro všechny mladé a starší! Nechat se zvolit v ptákovské straně, dostat se do předsednictev správních a dozorčích rad a vysrat se na všechno a všechny! Hrabat, hrabat a vskutku jen hrabat! AŤ žije modré ptactvo na radnici Praha3! ,


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama