Diskuse

Výstavba na svahu Parukářky – veřejná debata nad konkrétními stavebními plány

Vložit nový příspěvek

Veřejná debata

25.2.2015 10:00 vložil Jednooký Žižka

Za bývalého místostarosty Ruta (ŽNS), který teď bije na poplach ten projekt vypadal ještě hůře a žádnou debatu o něm nepořádal. Součastná radnice aspoň začala o takových projektech veřejně mluvit a zajímá se o názor občanů, než o něčem rozhodne.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Veřejná debata

25.2.2015 16:43 vložil Ondřej Rut

I Jednooký Žižka vidí, že ex-místostarosta Rut nemohl pořádat veřejné debaty, protože první studii předložil developer radnici k vyjádření v listopadu minulého roku, těsně po volbách. Předtím existovaly jen abstraktní hmotové zákresy, které se k nám dostaly neoficiálně přes Institut plánování a rozvoje, kde developer konzultoval.

Jinak iniciativu starostky Hujové a prezentace developerských projektů je třeba ocenit. Když jsme byli v koalici s TOP09, stavěla se starostka bohužel proti publikování informací o chystaných cizích záměrech v Radničních novinách. Navrhovali jsme třeba článek do novin o projektu Garden Towers - 18 patrových věžáků na Olšanské, které mimochodem posvětil cca v roce 2010 místostarosta Lochman z ODS (sic! Jednooký Žižko). Starostka to tehdy kategoricky odmítla, že prý noviny mají informovat pouze o záměrech radnice.


Reagovat  Reagovat s citací


Nová stavba bude určitě lepší

24.2.2015 16:16 vložil Radek

než to co tam stojí ted. Pokud bude pouze na svahu pod parkem, tak není důvod křičet o zastavování Parukářky. Výška objektu? Není zase taková markantní a vše znivelované do roviny jsme tu měli v dobách minulých. Dojeďte se podívat do Vídně, Londýna a dalších měst, tady jsme proti nim hoooodně při zemi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nová stavba bude určitě lepší

24.2.2015 19:37 vložil jarda

Proč to Mčást nekoupila?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nová stavba bude určitě lepší

24.2.2015 19:48 vložil Radek

Pozemek proč nekoupila? To by brzy přišla na buben kupovat každou parcelu kde se má něco stavět.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Nová stavba bude určitě lepší

25.2.2015 12:25 vložil jarda

V tom případě nemůže nikdo rozhodovat že to nechce, Když si někdo koupí drahý pozemek, který je stavební, v územním planu je zástavba tak se nemůže dělat referendum jestli to lidé chtějí ,to si měl někdo vzpomenout , když se tvořil územní plán a nebo si to koupit. Přece nemá každý právo jezdit s kočárkem na kopec. Kromě toho ta stavba je přijatelná. Nikdo neprotestuj proti stavbě na Viktorce, která tam úplně zničí prostředí a ještě k ntomu je architektonicky špatná. Na Parukářce ta stavba nevadí, ale je nevhodné dávat velké prostředky na předělání všech náměstí v historickém území.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Nová stavba bude určitě lepší

25.2.2015 16:47 vložil Radek

V této zemi je bohužel zvykem si vše vydupat. A tak se dělají vyřvávací pochody za to, aby se mohl obsadit cizí barák zdarma atd.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Nová stavba bude určitě lepší

25.2.2015 20:37 vložil Petr Klimes

Ja bych ji zastavel celou , alespon bychom se zbavili tech prisernych koncertu konanych na Parukarce cele leto.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Nová stavba bude určitě lepší

28.2.2015 13:37 vložil Olda

Když si na stavebním pozemku sousedícím s pozemkem Vašeho rodinného domu postavím krásný obří mrakodrap navržený Normanem Fosterem, to v pořádku? Opravdu Vám to nebude vadit? Opravdu nemáte mít možnost zabránit tomu, abyste měl na pozemku věčný stín?

A jak s Parukářkou souvisí Viktorka?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nová stavba bude určitě lepší

28.2.2015 10:59 vložil Olda

Podle vizualizace je výška stavby zcela jednoznačně nepřiměřená. Úplně by se tak změnil pohled z Parukářky, Vítkov nebude vidět. Nejsem proti stavbě jako takové, ale navržená podoba maximalizuje zisk developera a znehodnocuje větší (a nejhezčí) část Parukářky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nová stavba bude určitě lepší

28.2.2015 17:41 vložil Jirka

Podle vizualizace bezpochyby ano. Jenže zdrojem toho obrázku je odpůrce stavby. Žádná oficiální vizualizace neexistuje a řekl bych, že tahle jen mate lidi. Na ní to totiž vypadá, jako by ta budova rostla hned za ohradou hřiště. Vše umocňuje ta tmavá barva a výška bych řekl, taky úplně nesedí.

Jinak je dobře, že radnice začala pořádat tyhle debaty v momentu, kdy s tím lze ještě něco dělat. To tu v minulosti nebylo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nová stavba bude určitě lepší

28.2.2015 17:45 vložil Jirka

Jinak pro upřesnění, měl jsem na mysli tuhle vizualizaci. Ta je nejvíce rozšířená.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/302773-budova-nad-parukarkou-lide-ji-nechteji-radnice-slibuje-jen-zmeny-projektu/


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama