Výstavba vstupu na cyklostezku z ulice Pod Vítkovem je ohrožena

Výstavba vstupu na cyklostezku z ulice Pod Vítkovem je ohrožena

Nedávno jsme vás informovali o podezřelém prodeji pozemku č. 503 a 504, které vlastnily Pražské služby a.s., do rukou slovenského architekta a developera Petera Vavricy. Nyní se v hledáčku pana Vavricy ocitnul pruh pozemku č. 512 lemující cyklostezku.

 
 
A právě na části tohoto pozemku radnice plánuje postavit jeden z ohlašovaných nástupů na cyklostezku, z ulice Pod Vítkovem. Stávající majitelé pozemku 512 (několik soukromníků a také hl. m. Praha) se záměrem vstupu na cyklostezky souhlasili, otázkou však je, jak by se k záměru postavil pan Vavrica. Jako nový vlastník by mohl účinně blokovat a omezovat vznik stavby, která je pro Dolní Žizkov a jeho oživení důležitá.
Klíč k řešení má v rukách naštěstí zatím MČ Praha 3. Hlavní město Praha je totiž spoluvlastníkem pozemku 512 a ve správě jej má právě MČ Praha 3. Chce-li Praha 3 skutečně vybudovat avizovaný vstup na cyklostezku, měla by jednat než bude pozdě. Majetková agenda je v kompetenci místostarosty Alexandra Bellu (ODS).
 
Na pozemku č. 502 se rozkládá ulice Pod Vítkovem, jež by měla být zakončena novým vstupem na cyklostezku
 
 
 
Vizualizace jsou převzaty z Radničních novin
 
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

 

 


Související články

Podezřelý prodej pozemku Pražských služeb na Dolním Žižkově

V těchto dnech probíhá prodej pozemku na Dolním Žižkově s parc. č. 503 (Katastrální území Žižkov). Jde o nezastavěné území přiléhající k cyklostezce, které dnes slouží jako parkoviště. Kupující strana (Vavrica architekti, s.r.o.) tvrdí, že již pozemek koupila, Pražské služby zase, že jednání teprve proběhne ve středu.pokračování
reklama