Diskuse

JUDr. Tomáš Sunegha: Dvě stébla jednoho to(p)noucího

Vložit nový příspěvek

31.10.2014 16:56 vložil Šimák

Pane Senugho, podobný zhrzený patetický výlev jsem nečetl od slavného Paroubkova povolebního projevu o návratu února 48 v roce 2006. O tom je přeci zastupitelská demokracie, že se spojí strany, které dají dohromady většinu a vítěz voleb prostě nemusí být součástí koalice. To je prostě poměrný systém, který dává větší možnosti menším stranám. A ten přeci lidovci přeci zuby nehty vždy hájili proti většinovým systémům nebo systémům s většinovými prvky. Chápu, že KDU-ČSL není za ty roky u vesla s kýmkoliv od první republiky, přes protektorát a komunistický režim až po současnost na opoziční roli příliš zvyklá, ale zkuste to brát trochu sportovně.
Mimochodem, že vám nevadí, že to proti vítězi voleb táhne ještě víc různorodá koalice včetně komtrovských kluků Ivánka Ička Langra na radnici v Olomouci? Ahá, tam vlastně v tý koalice jste, že jo? :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re:

3.11.2014 11:10 vložil sunegha

Dobrý den,

po mém soudu jde o to jaký byl nabídnut volební program a co se s takovou nabídkou stane po koaličních vyjednáváních. V případě vzniklé koalice si porovnejte záměr a výsledek ...Zatím jsem zaznamenal, že seniorským ombutsmanem má být (šťastný ?) stávající úředník radnice...
Hlavně dávejte pozor, co se bude dít v oblasti investic a dotací..

Dále:

1. Za protektorátu lidová strana nesměla působit.
2. Členem lidové strany jsem od r. 1997, takže předchozí období znám jen z vyprávění.
3. V Olomouci nebydlím.
Na dění v Olomouci vliv nemám. Pokud tam má Ivan Íčko vliv na tamní radnici je to neveselá situace.

JUDr. Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


gratuluji

31.10.2014 16:41 vložil Dana

Gratuluji ke zdárnému konci.


Reagovat  Reagovat s citací


Demokracie na Žižkově?

31.10.2014 16:22 vložil Jana

Stále se kdosi ohání demokracií! Ale já ji na Praze 3 - Žižkově opravdu za poslední roky nepotkala ani náhodou. Ani jsem se s ní nesetkala. Pokud volby vyhraje určitá strana-tato má být také zastoupena ve vedení! Ovšem to, že dosavadní starostka z TOP 09 výsledky voleb neuznává a jedná s jinými stranami - krom té vítězné...to je u mne prasárna! To není Demokracie...ale co se dá očekávat od takovéto strany - když zve k jednání zástupce ODS, kteří takovouto obdobnou hnusotu vlastně započali! Potom ať se nikdo nediví-že občané nejdou k volbám...nechtějí se na těchto machinacích podílet a vyjde na stejno, zda se volí či nikoliv. Začínám se stydět za to, že jsem občanem takového státu-kde se halasně křičí o demokracii a v tichosti se demokracie zaměňuje za podrazáctví! J.Pintrová


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Demokracie na Žižkově?

31.10.2014 16:40 vložil Dana

Omyl. Demokracie je o většině. Ke Stropnickému se většina nepřiklonila, k Hujové ano. Proč tomu tak bylo, by si měl srovnat pan Stropnická sám.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Demokracie na Žižkově?

31.10.2014 16:52 vložil adsad

Tak to je spíše otázka pro TOP 09, proč odmítla nabídky ŽNS. Mohla mít výhodnější podmínky než bude mít v koalici s ODS a ČSSD.


Reagovat  Reagovat s citací


divíte se?

31.10.2014 16:04 vložil Lukáš Syka

Vypadáte jako dospělý chlap a přitom se divíte? Do čela si postavíte mladého Fučíka, co si založí kampaň na napadání všech možných partnerů. A oni se pak s vámi nechtějí bavit. Hm.


Reagovat  Reagovat s citací


protest

31.10.2014 15:04 vložil Martina

Dobry den,
myslim, ze jedina adekvatni reakce na toto pohrdani vuli volicu (v pripade koalice TOP 09 a ODS ci CSSD), je aktivni obcansky protest. Praha 3 se dlouho snazila zbavit lidi hurdovskeho typu a kvuli TOP 09 nam maji vladnout zase?Reagovat  Reagovat s citací


Re: protest

31.10.2014 15:07 vložil OtmarHajný

Se divíte, že se Stropnickým nikdo nechce? Já ne.


Reagovat  Reagovat s citací


Zatlačme slzu

31.10.2014 15:03 vložil JaB

Bylo by vhodné také dodat, že nabídka ŽnS přišla až ve chvíli, kdy pan Stropnický měl zajištěné svoje místečko v radě Magistrátu Prahy. Důležité je přece to,aby byl vůdce zaopatřen a potom lze o nějaký ten kousíček ustoupit! Naštěstí vám na to nikdo neskočil. Kdyby jste to s dvoukoalicí mysleli vážně mohla tato nabídka přijít hned po volbách. Priorita ale byla dát Stropnickému co nejvyšší funkci. Otřepané heslo - kdo seje vítr, sklízí bouři zde platí do písmene.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zatlačme slzu

31.10.2014 16:18 vložil wse

Je vhodné uvést Vaše tvrzení na pravou míru. Volby skončily v sobotu 11.10. a 15.10. proběhlo jednání mezi ŽNS a TOP09 o dvojkoalici. Více info je zde: http://praha3.zeleni.cz/ruzne/zprava-o-vyjednavani-zns-o-povolebni-spolupraci-na-praze-3/ s tím, že ve výchozím návrhu bylo navrženo rozdělení míst v radě takto - 5 ŽNS a 4 TOP 09, což respektovalo výsledek proběhlých voleb.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Zatlačme slzu

31.10.2014 16:38 vložil Dana

Jenže tehdy to bylo se Stropnickým. Sleva na Ruta proběhla až v okamžiku, kdy měl to teplé místečko.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Zatlačme slzu

31.10.2014 16:59 vložil saas

Některé věci se dají pochopit a hodně rozumně vysvětlit. Volby na magistrát a do městské části probíhaly současně. Vyjednávání probíhala také současně. Nikdo nevěděl, jak vyjednávání dopadnou. První nabídka směrem k TOP09 reflektovala výsledek voleb a jednání proběhlo již 15.10..

Jinak označovat pracovní místo v radě na magistrátu za "teplé místečko", když bude mít ten člověk na starosti územní plán a bude muset hodně ale hodně makat, je trochu mimo.

Každopádně je moc dobře, že se ten úspěšný Žižkovák Matěj Stropnický dostal tak daleko a vysoko. Bude na něj vyvájen určitě veliký tlak od develotrů a podobné verbeže jako byl Hurda. Uvidíme jak obstojí.

Každopádně za 4 roky se tím starostou už asi stane. :-)))


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Zatlačme slzu

31.10.2014 17:19 vložil Dana

Pevně věřím, že ne. Pan Stropnický je extrémistický levičák. Většina lidí v Praze doufám uvažuje jinak.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Zatlačme slzu

31.10.2014 19:03 vložil sddss

Část z té Vaší většiny lidí z Prahy volila Matěje a dostala ho díky přednostním hlasům z 11. místa na místo 4. ve volbách do magistrátu.

Uveďte zde alespoň jednu věc, kterou Matěj prosazuje a je extrémně levičácká.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zatlačme slzu

31.10.2014 19:40 vložil Jarda

Vykoupeni pozemku nakladoveho nadrazi, ktere sam zcela ucelove znehybnil jako "kulturni pamatku. Jestlipak bude mit koule na to verejne vystoupit a rict kazdemu zizkovakovi, ze ho to bude stat par desitek tisic?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zatlačme slzu

31.10.2014 21:30 vložil Neklan

chceš tam snad Central park III pro další Rusáky, ty žižkováku?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zatlačme slzu

3.11.2014 01:09 vložil zdenek

t to je lepší dát 60 milionů za vydlážděný JiřákHBW


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama