JUDr. Tomáš Sunegha: Dvě stébla jednoho to(p)noucího

JUDr. Tomáš Sunegha: Dvě stébla jednoho to(p)noucího

Ve čtvrtek pozdě v noci odmítla TOP 09 v Praze 3, návrh volební strany ŽnS, (sestávající se z SZ, KDU-ČSL a občanských aktivistů a jež je vítězem letošních voleb v Praze 3) na sestavení dvojkoalice, spočívající v paritním zastoupením v Radě MČ Prahy 3 spojenou s návrhem, aby starostou MČ by se stal dosavadní místostarosta Ondřej Rut ze SZ, přičemž o dalších možných variantách nebylo vyloučeno jednání. Stálá námitka spočívající v odmítání lídra kandidátky - Matěje Stropnického tak padla a TOP 09 měla navíc možnost získat rovnoprávné postavení s vítězem voleb.

Předestřený návrh byl  motivován   jednak  již dříve opakovaně  nalezenou  programovou shodou,  jednak  volebními počty, které  umožňovaly vytvoření stabilní většiny v zastupitelstvu. Celkem by  dvojkoalice  TOP 09 a ŽnS  disponovala devatenácti hlasy z celkových třiceti pěti.

Odmítnutí  návrhu bylo ze strany TOP 09   odůvodněno tím, že byl zvolen jiný způsob řešení.  Jaký  způsob, to    v pátek ráno známo nebylo.

Tento  jiný  způsob  řešení,  však  nutně musí spočívat  ve spolupráci mezi TOP 09  a ČSSD nebo ODS, nebo s oběma a s podporou dalších malých stran.

Vytvoření  takové koalice je v podmínkách Prahy 3 příznakem politického zoufalství. Také v Praze 3 TOP 09  ztratila ve volbách mandáty a tak se, dle mého názoru sebevražedně, spojí s kýmkoliv, jen aby získala post starosty. Neboť  to je zjevně to, oč zde jde.

Politická strana, která ve volbách  nevyhrála  se spojuje s  politickými stranami,  jejichž způsob výkonu moci , tak jak ho známe  v Praze 3  není zrovna  vhodným příkladem práce  pro obec.  Za  všechno  připomenu  umožnění stavby  obytného komplexu  za poštou na Olšanské ulici nebo věčné tance okolo  Viktorky Žižkov.

Tak si  tedy počkáme, co všechno bude na Žižkově nově povoleno a postaveno, které  zeleň  bude  změněna na  stavební parcely a jak si obec na  účet  občanů pěkně zainvestuje…Nebo  si najme renomované  poradce a po propuštění vlastních úředníků vyvede činnosti obce na  společnosti  s neznámými vlastníky ?

Transparentnost vládnutí a  hospodaření  o kterou principiálně  usilují strany a občané  sdružení v ŽnS  nyní,  (věřím, že přechodně),  nicméně zbytečně,  pomine a „noví, mladí  a nezatížení“  politici  budou  zřejmě poslušně plnit  pokyny svých notoricky známých  kmotrů, jejichž jména  nesnesl už  ani papír  volebních kandidátek v komunálních volbách.

 Co s tím  milý voliči SZ, KDU-ČSL a občanských aktivistů v Praze 3 ?

Občane - voliči  dívej se, pamatuj si a já budu pokračovat jak to půjde !


Související články

JUDr. Tomáš Sunegha, KDU- ČSL: Už mi zase píšou

Tak mi byl opětovně doručen, jako předsedovi SVJ, předvolební psaní od ODS. Dlužno uvést , že tentokrát jsem obálku již otevíral v očekávání další lekce žižkovské politologie, kterou v daných souvislostech vnímám jako humor. Jiní celou věc však vnímají jako tragédii, či projev nerozumu.pokračování
reklama