Diskuse

Mgr. Ondřej Rut, Ž(n)S: Nové občerstvení a veřejné WC pro Parukářku

Vložit nový příspěvek

Kolik bude stát pivo?

19.9.2014 12:25 vložil Zdeněk Zábojník

Jen drobnost rekonstrukce něco bude stát. Nájemné bude asi vyšší. Z toho usuzuji, že Vaším cílem, pane Rute, je obměna zákazníků směrem k vyšším příjmovým skupinám?
Zdeněk Zábojník


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Kolik bude stát pivo?

19.9.2014 13:26 vložil Ondřej Rut

Že bude v novém občerstvení dražší pivo, to bych z toho že bude její stavba stát několik milionů nedovozoval. Já bych rád, aby občerstvení sloužilo pro všechny návštěvníky parku. V podmínkách výběru provozovatele by radnice měla zohlednit nejen zisk, ale i způsob provozu a nabízený sortiment. Já občerstvení chápu trochu i jako službu veřejnosti a součást parku. Péče o zeleň na Parukářce radnici taky něco stojí a neznamená to, že budeme do parku vybírat vstupné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Kolik bude stát pivo?

19.9.2014 16:39 vložil Simeon Popov

Já si dovolím pouze doplnit, že ceny by neměly nějak vybočovat od cen obdobného sortimentu v nejbližším okolí. Přeci jenom provozovatel by se měl dokázat uživit, resp. si na sebe vydělat (plus zaplatit provoz) a pokud zde cena nebude optimální (pro všechny), tak buď bude málo zákazníků nebo příliš mnoho příznivců piva, kteří budou konzumovat víc jako čtyři piva. Obě situace by byly nešťastné...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Kolik bude stát pivo?

19.9.2014 16:56 vložil Jirka Ptáček

Simeone, kuš! Čtyři piva dám i na stojáka. Není na tom nic nešťastného :-)

Jinak ten projekt se mi moc líbí. Akorát se přidávám k hlasům, kterým se nezdá citelně menší prostor pro nekuřáky, než pro kuřáky.

Mimochodem, všichni zelení co znám volají po čistém vzduchu v Praze, brojí proti zapáchajícím automobilům... a vykouří alespoň krabičku za den. Ondřeji, není to záměr? :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Kolik bude stát pivo?

19.9.2014 22:12 vložil Simeon Popov

Jirko, ses dobrej! Ja uz ctyri piva na stojaka nedam, a to ani kdyz mam ziznivej den. Muj nazor na koureni je jednoznacny, jsem nekurak. Pokud je pohostinstvi uzpusobeno pro obe skupiny, pak nemam s tim problem. Ja si myslim, ze to bude lepsi ...


Reagovat  Reagovat s citací


povedený návrh

2.9.2014 23:09 vložil Mirek Trejtnar

přimlouvám se za celou hospodu i terasu (pro rodiny s dětmi) nekuřáckou. V další etapě by bylo žádoucí upravit i prostor před bunkrem a schody. Na vizualizaci je ne(o)upravenost dost vidět.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: povedený návrh

5.9.2014 14:53 vložil Aleš

Také se přidávám, návrh se mi líbí, ale radši bych nekuřáckou hospodu.


Reagovat  Reagovat s citací


Radnice bez ducha Žižkova

29.8.2014 06:49 vložil Místní žižkovák

Snad i bez pardonu, nemám oslovení pro žižkovské radní činitele, který z Vás zde něco prožil, zdali v těchto místech vyrůstali a co je vede k ničení Žižkova na úkor komerčních, globálních záležitostí... Rozhlédněte se co nahradilo místní hospůdky s tradicí,.. nechte vrch svatého kříže v poklidu, nemáte žádné právo jej komerčně využívat či zpoplatnit! s duchem a bytím Žižkova ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Radnice bez ducha Žižkova

29.8.2014 10:55 vložil Ondřej Rut

ano, na Žižkově jsem se narodil, chodil jsem na ZŠ Chelčického, na Parukářce jsem si jako dítě hrál a pak tam asi od 15 let chodil do hospody na pivo, protože nám tam nalili... a dodnes tam na pivo chodím. O komerční záležitost nebo zpoplatnění tady nejde, na demolici současné hospůdky byla vydaná exekuce, proti které se už nejde efektivně bránit. Snažím se proto vymyslet něco, co má hospůdku nahradit a zároveň jí do té doby pokud možno nechat žít a fungovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Radnice bez ducha Žižkova

30.8.2014 13:46 vložil Marťan

Nesú Žižkovák, ale návrh vypadá dobře a má to hlavu a patu. Snad bych udělal 1 změnu... vyměnil počty kuřáků a nekuřáků - ne že by mi šlo o zdraví, ale ten poměr i odpovídá národní poptávce po kuřivu... pravda, na Parukářce je poměr spíš otočený, ale přece jen... dobře nekamenujte mne, myslím na děcka, no.
Tak hodně zdaru, pořád lepší, než tam stavět další sídliště či tak něco... BTW nelze do toho nějak zakoncipovat i to parukářské podzemí???


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Radnice bez ducha Žižkova

17.9.2014 18:19 vložil V. Novák

Dobrý den pane magistře,
co se musí zbourat, ať se zbourá. Váš návrh se mi docela líbí, protože nemá nic společného s hrůzami postavenými na Parukářce (později podle žižkováků na konci Kapslovny). Je totiž rozdíl mezi označením Parukářka a vrch Křížek. Vždy mezi nimi byla docela bytelná zeď. Tuto chybu máte i v nadpisu příspěvku (a mohu Vás ujistit, že starším Žižkovákům se místopisné změny názvů nijak nelíbí). Podívejte se na staré mapy kde byla Parukářka.
Mimochodem co by tam stálo pivo?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Radnice bez ducha Žižkova

30.7.2015 15:21 vložil K.Oldřich

Jen pro upřenění, jedná se o Vrch Svatého kříže.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama