Diskuse

Mgr. Ondřej Rut, Ž(n)S: Nové občerstvení a veřejné WC pro Parukářku

Vložit nový příspěvek

Re: Radnice bez ducha Žižkova

29.8.2014 10:55 vložil Ondřej Rut

ano, na Žižkově jsem se narodil, chodil jsem na ZŠ Chelčického, na Parukářce jsem si jako dítě hrál a pak tam asi od 15 let chodil do hospody na pivo, protože nám tam nalili... a dodnes tam na pivo chodím. O komerční záležitost nebo zpoplatnění tady nejde, na demolici současné hospůdky byla vydaná exekuce, proti které se už nejde efektivně bránit. Snažím se proto vymyslet něco, co má hospůdku nahradit a zároveň jí do té doby pokud možno nechat žít a fungovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Radnice bez ducha Žižkova

30.8.2014 13:46 vložil Marťan

Nesú Žižkovák, ale návrh vypadá dobře a má to hlavu a patu. Snad bych udělal 1 změnu... vyměnil počty kuřáků a nekuřáků - ne že by mi šlo o zdraví, ale ten poměr i odpovídá národní poptávce po kuřivu... pravda, na Parukářce je poměr spíš otočený, ale přece jen... dobře nekamenujte mne, myslím na děcka, no.
Tak hodně zdaru, pořád lepší, než tam stavět další sídliště či tak něco... BTW nelze do toho nějak zakoncipovat i to parukářské podzemí???


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Radnice bez ducha Žižkova

17.9.2014 18:19 vložil V. Novák

Dobrý den pane magistře,
co se musí zbourat, ať se zbourá. Váš návrh se mi docela líbí, protože nemá nic společného s hrůzami postavenými na Parukářce (později podle žižkováků na konci Kapslovny). Je totiž rozdíl mezi označením Parukářka a vrch Křížek. Vždy mezi nimi byla docela bytelná zeď. Tuto chybu máte i v nadpisu příspěvku (a mohu Vás ujistit, že starším Žižkovákům se místopisné změny názvů nijak nelíbí). Podívejte se na staré mapy kde byla Parukářka.
Mimochodem co by tam stálo pivo?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Radnice bez ducha Žižkova

30.7.2015 15:21 vložil K.Oldřich

Jen pro upřenění, jedná se o Vrch Svatého kříže.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama