Diskuse

Matěj Žaloudek, SZ: Spor o Kliniku jako první prokázal, že nová koalice není a nebude schopna opravdových politických rozhodnutí

Vložit nový příspěvek

Vlastníkem je stát, tedy my všichni.

6.1.2015 11:25 vložil Alena

Fakt, že je vlastníkem stát, neznamená, že jsme vlastníkem my všichni. Představa, že kdokoli kdykoli může přijít do objektu vlastněného státem a dělat si tam, co se mu líbí, je absurdní.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Vlastníkem je stát, tedy my všichni.

6.1.2015 13:58 vložil zdena

ttSouhlasím s Alenou. Kdo chce dělat prospěšnou činnost musí se zúčastřnit výběrového řízení na np, který Mč nabízí jako volný třeba ve sklepě, platit nájem a čekat jestli dostane grant. I když je klinika státu, nepatří pouze "Klinice",ale v tom případě i mně .


Reagovat  Reagovat s citací


Je populismus a hledání vnějšího nepřítele u představitelů SZ normou?

29.12.2014 15:28 vložil Mojmír Mikuláš

S několikadenním zpožděním (předvánoční čas a Vánoční svátky patří rodině) si dovolím reagovat na článek pan Žaloudka.
Svobodní svůj postoj ke kauze “Klinika” dokladovali prostřednictvím hlasování na Zastupitelstvu dne 9.12.2014 a tamtéž i prostřednictvím vyřčeného stanoviska mým kolegou panem Štampachem. To je dohledatelné a není třeba je opakovat.

Musím se však vyjádřit k odstavcům, kde si pan Žaloudek neopodstatněně “bere do úst” Svobodné:
Pane kolego, Svobodní nejsou žádné “prodejné ženy” a poslušní koaliční podporovači! V rámci našeho působení v Zastupitelstvu je hlavní motivací pro naše kroky snaha o plnění programu Svobodná Praha 3, se kterým jsme šli do voleb a který vychází z principů Strany svobodných občanů pro komunální politiku. Jednoduše podporujeme věci, které jsou z našeho pohledu v zájmu občanů Prahy 3 a neřešíme zda společně s “Petrem či Pavlem”. Samozřejmě také ctíme právní rámec ČR, takže usnesení, navrhované Vaším lídrem, kterým chtěl např. odsoudit zákrok Policie ČR považujeme za nehlasovatelné. A nebo jsme měli podpořit populistické usnesení, že má Praha 3 pod nátlakem aktivistů (z nichž většina pravděpodobně ani není občany naší městské části) poskytnout urychleně nějaký svůj objekt za symbolické nájemné? To snad nemyslíte vážně, že by tohle bylo v zájmu většiny občanů Prahy 3, jejichž zájmy máme hájit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Je populismus a hledání vnějšího nepřítele u představitelů SZ normou?

31.7.2015 20:08 vložil Matěj Žaloudek

Vážený pane Mikuláši, děkuji za reakci.
Samozřejmě, že to myslím vážně, po půl roce je jasné, že (snad spolu s Divadlem Ponec, NNŽ a kinem Aero) nabízí Klinika nejpestřejší kulturní program, jaký na Žižkově v současné době najdeme.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Je populismus a hledání vnějšího nepřítele u představitelů SZ normou?

31.7.2015 21:13 vložil Paolo

Tak ja si to rozhodne nemyslim. Klinika je takova levicove-ideologicka klubovna a s kulturou ma pramalo spolecneho. Navic od te doby co tu je, je v okoli pekny bordel a mnozi se sprejerstvi na okolnich nemovitostch opet s anarchistickou tematikou. Ja o kliniku na Zizkove rozhodne nestojim.


Reagovat  Reagovat s citací


Anarchisti - ANTIKLINIKA

20.12.2014 19:02 vložil Ludovík Nováček

Na Praze 3 si začínají dělat anarchisti co chtějí, obsadí soukromý majetek a když oprávněně zasáhne policie, jsou najednou všichni strašně ukřivděni. Policie postupovala podle zákona, to se ale kamarádíčkům Matěje Stropáčka nelíbilo. Místo aby je Stropáček nabádal jako představitel hl.m. Prahy k dodržování zákonů vyvolává občanské nepokoje.
Jen ať policie chrání občany proti takovým to anarchistickým skupinám jako je Klinika a pod. Co udělala Hujová TOP 09, aby takové situaci zabránila,nic, měla se Stropáčkem v minulém volebním obdobím koalici a podporovala ho. To je partička. POLICIE, držíme Vám palce ANTIKLINIKA!!!!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


mantra

18.12.2014 13:33 vložil Janek

Podle téhle mantry jsou všichny konvenční neziskovky jen tupé stádo. Stačí si dupnout a pak demonstrovat. Kdo se tomu nepodřídí je uličník. Bravo!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama