Diskuse

Rodiče MŠ Buková proti zrušení školky

Vložit nový příspěvek

Petice na podporu MŠ Buková

13.4.2015 09:24 vložil Markéta Rohanová

Vážení spoluobčané,
prosíme vás o podporu ve věci další existence MŠ Buková formou podpisu a šíření následující petice.

http://www.petice24.com/rekonstrukce_a_zachovani_provozu_mateske_koly_bukova_praha_3

Děkuji vám za rodiče a další obyvatele Jarova.


Reagovat  Reagovat s citací


(Ne)objektivní dotazníková akce

13.4.2015 08:47 vložil Markéta Rohanová

Radnice MČ Praha 3 zahájila, prostřednictvím dotazníku rozdávaného rodičům v mateřských školách, dotazníkovou akci, za účelem zjistit poptávku veřejnosti po výstavbě nového zařízení jeselského typu. Otázky položené paní magistrou Sukovou jsou velmi účelové a lze předpokládat, že odpovědi rodičů budou odpovídat zájmu vedení radnice. Bez doplňujících informací je takový průzkum, z hlediska objektivity, zcela bezcenný.

K jednotlivým otázkám:
1.1. Chybí nebo chyběla Vám možnost umístit Vaše dítě mladší tří let věku do vhodného zařízení?
Rodiče dětí, které dosáhnou magické hranice tří let věku až po 30.8. daného roku, téměř vždy řeší problém s umístěním svých dětí, i přesto, že potřebují nastoupit do zaměstnání a jejich dítě jinak splňuje všechny požadavky pro přijetí do mateřské školy.

1.2. Měla by městská část Praha 3 vybudovat další nové zařízení pro děti do tří let věku?
Neinformovaná veřejnost samozřejmě považuje vybudování dalšího zařízení pro děti mladší tří let za chvályhodné, netuší však, že se tak má stát na úkor fungující mateřské školy Buková. Jinak položená otázka by mohla vypadat následovně:
Měla by městská část Praha 3
a) vybudovat další nové zařízení pro děti do tří let věku?
b) vytvořit podmínky pro přijímání dětí mladších tří let do stávajících mateřských škol?
Rodič, který nutně potřebuje umístit dítě mladší tří let, s radostí přijme skutečnost, že musí s dítětem dojíždět do zařízení v okrajové části Prahy 3, nicméně, bude-li mít možnost umístit takové dítě do školky v místě bydliště, určitě zvolí tuto variantu. Navýšení počtu míst ve školkách formou rekonstrukce a rozšíření MŠ Buková by toto také umožnilo.

2.1. Měla by městská část Praha 3 zajistit provoz ve vybraných MŠ během prázdnin?
Pokud rodičům zaměstnavatelé neposkytnou v součtu dva měsíce dovolené, nebo nejsou k dispozici prarodiče, pak je možnost umístit děti do mateřské školy i v době prázdnin vítaná, neboť je to řešení finančně méně náročné než prázdninové programy mateřských center a letní tábory. Kdo však tento provoz zajišťuje, když pedagogičtí pracovníci mají povinnost vyčerpat svoji dovolenou právě v době letních prázdnin a tato dovolená je více než zasloužená?

2.2.Využili byste možnost umístit dítě do MŠ v červenci a srpnu 2015?
Nemá-li rodič možnost umístit dítě jinam, pak je tato nabídka velmi vítaná.

Předpokládám, že odpovědi na otázky týkající se prázdninového provozu mateřských škol mají naznačit v jakém rozsahu je tato služba žádaná.
Je očividné, že odpovědi na první dvě otázky povedou k ospravedlnění záměru radnice transformovat MŠ Buková na zařízení pro děti do tří let, tedy fakticky ukončit její provoz jako MŠ. Spolu s ostatními zainteresovanými rodiči a obyvateli Prahy 3 se domnívám, že to není správné ani logické řešení.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama