Ing. Josef Ráb, KSČM: Chcete vědět něco o privatizaci bytů, tak se ptejte radních!

NázoryIng. Josef Ráb, KSČM: Chcete vědět něco o privatizaci bytů, tak se ptejte radních!

Ujišťuji vás, že se stejně mnoho nedovíte. Nedoví se to ani zastupitel na zasedání „žižkovského parlamentu“ ani po písemné interpelaci, na kterou by měl odpovědný radní reagovat do 30 dnů.

Nedozví se to ani zastupitel, který zasedá ve výboru pro správu majetku.
To není stížnost, to je konstatování. Bohužel, takový postup je zcela mimo zásady samosprávného řízení obcí. A Praha 3 je už pěkně velká obec. O  tom, kolik se z obecního majetku prodá, kolik za to zaplatí nájemníci, tedy občané Prahy 3, rozhoduje devět moudrých modrých členů rady.
Seznam domů k prodeji v nejbližším období, který se objevil na Kauze 3 a byl předložen dubnovému zastupitelstvu, je zřejmě začátkem další etapy privatizace obecních bytů.  Princip koupě obecního bytu je v současné době pro většinu lidí jediným východiskem k zajištění alespoň nějakého bydlení bez rizika dalšího zvyšování nájmu. A o tom zase rozhoduje jen modrá rada.
A tady jsme u podstaty věci: nejde o to, „pomoct“ občanům Prahy 3 s jistotou a na delší dobu stabilizovat náklady na bydlení. Ale co nejvíce vydělat! Na co? Na krytí nákladů, které radnice musí vydat na fungování úřadu, platy radních a úředníků, na poradenské, právní, zprostředkovatelské a jiné kamarádské služby. Proto se bude teď privatizace bytů protahovat. Je potřeba inkasovat z více bytů zvýšené nájemné a byty prodávat, až zase vyskočí ceny nemovitostí.
Tak co s tím, občané. Jsme stále příliš poslušní, protože si myslíme, že to s námi zvolení radní myslí jen dobře. Asi bychom měli být trochu neposlušní!
Můžeme třeba začít s peticí radě zastupitelstva městské části:

„Žádáme privatizaci bytů v našem domě do konce roku 2008“.

Jako zastupitel  MČ Praha 3 se hlásím do petičního výboru. Ten by měl zformulovat přesné znění petice a ostatní je již jen věcí nás, občanů, jak se k tomu postavíme.

Kauzo 3, pomůžeš?


Související články

Ing. Josef Ráb, KSČM: Pro lepší život na Praze 3 - aktualizováno (15.4.)

Názory
Není obvyklé začít sdělení adresátovi na těchto stránkách přílišným teoretizováním. Ale současná mediální demagogie, předváděná politickými špičkami vládních stran a mnoha redaktory, kteří se pasovali na znalce všeho a vykladače těch správných principů chování občanů, přece jen vybízí si zopakovat hodnocení vědeckých kapacit i skutečných ...pokračování
reklama