Pozvánka na mimořádné zastupitelstvo

zastupitelstvoPozvánka na mimořádné zastupitelstvo

Klub opozičních zastupitelů inicioval další mimořádné zastupitelstvo k otázce výstavby v areálu Nákladového nádraží sever a budoucnosti kempu na Pražačce.

Starostka Hujová totiž s Central group dojednala relativně podstatné změny budoucí stavby, která již má vydané platné územní rozhodnutí. Ve zkratce: developer upustí od plánu stavět nákupní centrum, hotel a administrativní budovy, budoucí výstavba má zahrnovat jen byty, restaurace a obchody v přízemí něterých domů, snížena má být i výška věžových domů. Dalším závazkem developera je rovněž výstavba šestitřídní mateřské školky.

ŽnS kritizuje především to, že smlouva dává developerovi relativně volnou ruku v budoucích stavebních aktivitách a že je Praha 3 bude akceptovat. Kritika ŽnS se týká také mateřské školky, která má být kolaudována ve stejné době jako poslední bytový dům, tedy reálně po 10 letech od začátku výstavby.

Developer za tyto ústupky požaduje stažení správní žaloby, kterou MČ Praha 3 v minulosti podala. Budoucí smlouvu s Central group již schválila rada, opoziční ŽnS svolává mimořádné zastupitelstvo, aby smlouvu projednalo ještě před jejím podepsáním. Zatupitelé ŽnS připravili v otázce NNŽ návrh vlastního usnesení.

Druhým bodem mimořádného zastupitelstva je zachování oblíbeného kempu na Pražačce ve stávající podobě. Opozice (ŽnS) kritizuje především uskutečněné výběrové řízení. Na podporu stávajícího provozovatele kempu existuje internetová i papírová petice "Nechte kemp Davidu Renzovi!" Podbrobně jsme se kauze kempu věnovali v květnu. Zastupitelé ŽnS připravili v otázce kempu návrh vlastního usnesení.

Mimořádné zastupitelstvo se koná tento pátek 14.10. od 13 hodin na radnici. Jednání zastupitelstva jsou vždy veřejná.


Související články

Žižkovský kemp konečně otevřel. Co se vlastně dělo?

Asi máloco na Praze 3 v poslední době vyvolávalo tolik spekulací jako dění kolem kempu. Proběhlo výběrové řízení, ale oficiální zprávy o výsledku nebyly. Areál kempu měl být součástí Sletu čarodějnic, ale na poslední chvíli byl program z kempu přesunut a kemp zůstal zavřený. Veřejnost opět nevěděla proč. pokračování

Názor zastupitele: Smutný příběh kempu na Pražacce

Názory
Kemp na Pražačce postupně vybudoval a od roku 2003 provozuje pan Renza. Radnice Prahy 3 minulý rok dosadila do vedení SaRAP, organizace spravující kemp, nového ředitele pana Bartáska. Ten se rozhodl pana Renzu z kempu odstranit, protože platí nízké nájemné. Oblíbené místo setkávání provozované s nesamozřejmým vkusem, originalitou a otevřeností se tím ocitlo v ...pokračování
reklama