Diskuse

Radnice jedná s vlastníkem o osudu telefonní ústředny na Olšanské. Je to dobře, nebo špatně?

Vložit nový příspěvek

Vizualizace Smíchov vs. Nákladové nádraží

21.11.2017 01:17 vložil Radek

Dnes zveřejněné vizualizace nové čtvrti na Smíchově mě opravdu nadchly. Kvalitní architektura, hmotové členění na klasické domovní bloky, atmosféra města. Poté jsem skoukl znova vizualizace CG na NNŽ a ...


Reagovat  Reagovat s citací


Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 08:17 vložil Ondřej Rut

Jirka Ptáček, autor článku, zareagoval na facebooku Zelených Prahy 3, že tisková zpráva ŽNS je "lež jako věž" a Kauza 3 nám odepsala, že tiskovou zprávu odmítá zveřejnit, protože obsahuje nepravdy. Jak radikální umí TOP09 a Kauza3 být!? Na našem vyjádření hlavně vadí, že se Praha 3 vzdává kontroly nad podobou budoucí stavby. Jirka v článku ukazuje, že to prý není pravda tím, že cituje části smlouvy, podle nichž se Central Group zavazuje přijímat od Prahy 3 připomínky a podněty k podobě stavby. Nikde se už ale nezavazuje tyto podněty dostatečně zohlednit. Naopak Praha 3 se v čl. 2.2.1. zavazuje “poskytnout nezbytnou součinnost... zejména tím, že nebude činit úkony a právní jednání, v důsledku nichž by došlo k prodloužení doby dokončování rozvoje daného území”. Tzn. nebude podávat námitky proti projektu nebo se proti němu odvolavat v územním řízení, nebude podávat připomínky v EIA - to všechno by totiž mohlo projekt oddálit. Jediné, k čemu se Central Group zavazuje, je stavba MŠ a její převedení do vlastnictví obce. Praha 3 se za to vzdává svých práv daných stavebním zákonem a zákonem o EIA. Proto je smlouva nevyvážená a přístup starostky neodpovědný.

Starostka (s podporou ODS a ČSSD) kromě toho navrhuje, aby Praha 3 souhlasila ještě před podpisem smlouvy se změnou územního plánu bez toho, aby Central Group předložil jakoukoli studii zástavby. To je zcela bezprecedentní přístup, takhle se chovala jenom ODS před více než deseti lety (třeba v kauze protějších pozemků Ortenaria - dnes Olšanská investiční a.s.). Změna územního plánu je pro Central Group přitom ten nejcennější a neobtížnější první krok. Jakmile by ho dosáhl, může se MČ Praha 3 za několik let dostat do pozice lehko vydíratelného.

"Nelíbí se vám, že stavba je předimenzovaná? Že vypadá jak vedlejší sídliště? Děkujeme za podnět, ale my potřebujeme postavit hodně bytů, protože to je ekonomické. Tak jak to navrhujeme je to pro nás nejlepší a proto vám nemůžeme vyjít vstříc. Víte co, my vám v té školce ještě zaplatíme pěkný záchody a na zahradě vysadíme stromy, ju? A jestli se vám to nelíbí a chcete podat námitky, tak vypovídáme smlouvu a žádná školka nebude..." Přesně do téhle pozice nás současné kroky TOP09 a celé koalice dostávají. Ano, můžu se mýlit, všechno může dopadnout lépe. Nebo taky ne.

Připomínám, že pozemek CETIN je cca o polovinu větší než pozemek, kde vyrostla Residence Garden Towers. Jestli v ní má bydle asi 2000 tis. lidí, na pozemku CETIN mohou teoreticky vyrůst byty pro cca 3 tis. lidí.

Zelení nelžou, mají zkušenosti s vedením městské části, mají zkušenosti s jednáním s developery a tvorbou smluv o spolupráci s developery a mají odůvodněný názor.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 08:47 vložil Jiří Ptáček

Ahoj Ondřeji, ideální by bylo, kdyby si každý přečetl tu smlouvu sám. Je veřejně přístupná a je to v ní jasně napsané.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 09:27 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Ona Kauza3 opravdu odmítla přetisknout vydanou tiskovou zprávu?! To už si děláte legraci, ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 09:40 vložil MarekF

Jedna věta a tolik pýchy? Píšete takhle do všech novin?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 09:59 vložil Bohumil Čáp

S Kauzou3 máme jiné zkušenosti, než se všemi novinami. Nikdy nebyl problém zveřejnit TZ.
Je smutné vidět, jak se stává stále jasněji stranickým plátkem.


Reagovat  Reagovat s citací


Žádná škoda

30.10.2017 21:09 vložil Radek

Kvůli tomuto monstru byly zbourány bloky domů v okolí Kubelíkovy a Ondříčkovy. Budu jen rád, když půjde k zemi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Žádná škoda

31.10.2017 09:58 vložil Bohumil Čáp

Aby udělalo místo většímu monstru?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Žádná škoda

2.11.2017 22:31 vložil Radek

To předjímáte. Vizualizace záměru ještěš neexistuje. A pokud bude architektinicky zajímavé, tak klidně monstrum.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Žádná škoda

4.11.2017 17:28 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Už jste nekdy viděl architektonicky zajímavý dům od Central Group? :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Žádná škoda

5.11.2017 16:56 vložil Radek

Ten u Muzea se náhodoou povedl. Ostatní je barevné lego, to souhlas. Naopak Sekyrův Smíchov se mi velice líbí. Škoda že obstrukcemi byl Sekyra donucen sever nákladového nádraží prodat CG.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Žádná škoda

5.11.2017 20:00 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Koukám na barák CG u Muzea a musím uznat, že to je slušný standard. Kéž by jejich ostatní realizace byly taky takové.

Možná moje paměť možná nesahá tak daleko jako Vaše, ale co vím, tak severní pozemky na NNŽ před CG patřily britské Discovery Group. Předtím Sekyrovi? Jinak souhlas, že z českých developerů je Sekyra jeden z těch lepších.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žádná škoda

6.11.2017 09:55 vložil Radek

https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/zizkovske-nadrazi-je-mrtve-at-zije-zizkov-city/r~i:gallery:18837/r~i:photo:356452/ dělal na to urbanistickou studii tak nějaký vztah k tomu musel mít.

Co jsem koukal na vizualizace Cíglera, tak jsem byl zhrozen, pořád opakující se hmotově stejný monoblok s věží na rohu, žádná variabilita. Nejvíc mě "dostala" v negativním smyslu ta budova na Basilejáku. Smíchov je řešen opravdu jako městská čtvrt kde každý dům je jiný a vytváří to klasické domovní bloky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Žádná škoda

3.11.2017 21:21 vložil Lukáš Kecka

Nekoukejte na svět tak černě. Tedy vlastně zeleně. Ale to je stejné.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama