Diskuse

Radnice jedná s vlastníkem o osudu telefonní ústředny na Olšanské. Je to dobře, nebo špatně?

Vložit nový příspěvek

Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 08:17 vložil Ondřej Rut

Jirka Ptáček, autor článku, zareagoval na facebooku Zelených Prahy 3, že tisková zpráva ŽNS je "lež jako věž" a Kauza 3 nám odepsala, že tiskovou zprávu odmítá zveřejnit, protože obsahuje nepravdy. Jak radikální umí TOP09 a Kauza3 být!? Na našem vyjádření hlavně vadí, že se Praha 3 vzdává kontroly nad podobou budoucí stavby. Jirka v článku ukazuje, že to prý není pravda tím, že cituje části smlouvy, podle nichž se Central Group zavazuje přijímat od Prahy 3 připomínky a podněty k podobě stavby. Nikde se už ale nezavazuje tyto podněty dostatečně zohlednit. Naopak Praha 3 se v čl. 2.2.1. zavazuje “poskytnout nezbytnou součinnost... zejména tím, že nebude činit úkony a právní jednání, v důsledku nichž by došlo k prodloužení doby dokončování rozvoje daného území”. Tzn. nebude podávat námitky proti projektu nebo se proti němu odvolavat v územním řízení, nebude podávat připomínky v EIA - to všechno by totiž mohlo projekt oddálit. Jediné, k čemu se Central Group zavazuje, je stavba MŠ a její převedení do vlastnictví obce. Praha 3 se za to vzdává svých práv daných stavebním zákonem a zákonem o EIA. Proto je smlouva nevyvážená a přístup starostky neodpovědný.

Starostka (s podporou ODS a ČSSD) kromě toho navrhuje, aby Praha 3 souhlasila ještě před podpisem smlouvy se změnou územního plánu bez toho, aby Central Group předložil jakoukoli studii zástavby. To je zcela bezprecedentní přístup, takhle se chovala jenom ODS před více než deseti lety (třeba v kauze protějších pozemků Ortenaria - dnes Olšanská investiční a.s.). Změna územního plánu je pro Central Group přitom ten nejcennější a neobtížnější první krok. Jakmile by ho dosáhl, může se MČ Praha 3 za několik let dostat do pozice lehko vydíratelného.

"Nelíbí se vám, že stavba je předimenzovaná? Že vypadá jak vedlejší sídliště? Děkujeme za podnět, ale my potřebujeme postavit hodně bytů, protože to je ekonomické. Tak jak to navrhujeme je to pro nás nejlepší a proto vám nemůžeme vyjít vstříc. Víte co, my vám v té školce ještě zaplatíme pěkný záchody a na zahradě vysadíme stromy, ju? A jestli se vám to nelíbí a chcete podat námitky, tak vypovídáme smlouvu a žádná školka nebude..." Přesně do téhle pozice nás současné kroky TOP09 a celé koalice dostávají. Ano, můžu se mýlit, všechno může dopadnout lépe. Nebo taky ne.

Připomínám, že pozemek CETIN je cca o polovinu větší než pozemek, kde vyrostla Residence Garden Towers. Jestli v ní má bydle asi 2000 tis. lidí, na pozemku CETIN mohou teoreticky vyrůst byty pro cca 3 tis. lidí.

Zelení nelžou, mají zkušenosti s vedením městské části, mají zkušenosti s jednáním s developery a tvorbou smluv o spolupráci s developery a mají odůvodněný názor.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 08:47 vložil Jiří Ptáček

Ahoj Ondřeji, ideální by bylo, kdyby si každý přečetl tu smlouvu sám. Je veřejně přístupná a je to v ní jasně napsané.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 09:27 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Ona Kauza3 opravdu odmítla přetisknout vydanou tiskovou zprávu?! To už si děláte legraci, ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 09:40 vložil MarekF

Jedna věta a tolik pýchy? Píšete takhle do všech novin?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Zelení už prý zase lžou

31.10.2017 09:59 vložil Bohumil Čáp

S Kauzou3 máme jiné zkušenosti, než se všemi novinami. Nikdy nebyl problém zveřejnit TZ.
Je smutné vidět, jak se stává stále jasněji stranickým plátkem.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama