Praha 3: sloučíme čtyři školy

PRAHA 3 - Čtyři základní školy na Žižkově a Vinohradech se od příštího školního roku, i přes protesty některých rodičů a pedagogů, sloučí. Včera o tom rozhodli zastupitelé třetí městské části. Některým pedagogům a rodičům se to ale vůbec nelíbí.

Sloučení se dotkne druhých stupňů základních škol Žerotínova, Jiřího z Lobkovic, Chelčického a Perunova. Radnice je odůvodňuje krizovou situací ve školství.

„V některých ročnících vůbec nejsou paralelní třídy a ředitelé mají velký problém dělit žáky například na jazyky nebo třeba na volitelné předměty,“ zdůraznil místostarosta pro oblast školství Jiří Matušek.

„Z řad pedagogů nebyla jediná negativní reakce,“ řekl včera při jednání zastupitelstva místostarosta. Veřejnost ho za to odměnila nesouhlasným mručením.

„Máme mnoho pochybností, své výhrady jsme vyjadřovali. Celé slučování škol je připravováno strašně narychlo. Rada o něm začala jednat až v červenci. Nehledě na to, kolik by stála likvidace odborných učeben a jejich revitalizace. Za pár let bude škola znovu potřeba,“ tvrdí učitelka ZŠ Perunova Helena Poulová.

Právě rodiče dětí ze školy z Perunovy ulice s takovou argumentací nesouhlasí a petici proti sloučení zde podepsaly stovky lidí. „Svoji“ školu oceňují pro její rodinnou atmosféru a výtvarné zaměření. Učitelé tu mohou snáze předcházet problémům, jako jsou drogy či šikana,“ uvedla jedna z matek Hana Hoffmanová.

Zastupitelé ale dali přednost ekonomickému hledisku. Spojením škol totiž ročně ušetří zhruba 700 tisíc korun ročně.

Pražský deník


Související články

Slučování škol v Praze pokračuje

ŽIŽKOV, VINOHRADY - Čtyři základní školy v Praze 3 se zřejmě od roku 2008 nevyhnou sloučení. Za týden o tom má definitivně rozhodnout zastupitelstvo. V jeden subjekt se spojí Základní škola Chelčického se Základní školou Žerotínova. Sestěhují se také děti ze zařízení Jiřího z Lobkovic a Perunova. Podle plánů radnice by však měli jinam docházet pouze ...pokračování

Rodiče dětí ze ZŠ Perunova se bouří proti slučování škol.

Přípravný výbor Občanského sdružení pro zachování Perunky ve spolupráci se členy školské rady ZŠ Perunova se písemně obrátili na zastupitelstvo MČ Prahy 3 s návrhem na zachování školly Perunova.pokračování

Zastupitelstvp Mč Praha 3 schválilo návrh na sloučení ZŠ Perunova 6

Přestože Školská rada ZŠ Perunova podala několik pozměňovacích návrhů jak vzniklou situaci řešit, vedení radnice silou svých hlasů tyto návrhy zamítla.pokračování
reklama