Novým předsedou klubu pražských zastupitelů ODS se stal Pecha

Novým předsedou klubu pražských zastupitelů ODS se stal Pecha

Novým předsedou klubu pražských zastupitelů za ODS bude bývalý radní pro kulturu Ondřej Pecha. Klub zastupitelů ODS o tom rozhodl na svém dnešním jednání. ČTK to řekla radní Aleksandra Udženija. Pecha nahradí Rudolfa Blažka, který pod tlakem událostí na pražském magistrátu odstoupil z funkce minulý týden. Jeho odchod je součástí změn, které nastaly po uzavření nové koalice ODS a TOP 09.

 Radní Udženija se stala místopředsedkyní klubu, druhou místopředsedkyní zůstává nadále Andrea Vlásenková. Volba byla tajná, zastupitelé rozhodli jednomyslně. "Je to poprvé v historii klubu, že máme jednoho místopředsedu a dvě ženy kolem něj, takže doufáme, že to bude fungovat následující tři roky," uvedla radní.

"Co vám mám říkat, čeká nás teď samá práce," řekl Pecha, který dosud působil jako místopředseda klubu zastupitelů. Pecha se řadí do toho křídla 0DS, které podporuje primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Dlouhá léta působí ve vedení Prahy 3.
Nové vedení Prahy už vyměnilo část členů dozorčí rady pražského dopravního podniku, Obecního domu a Pražské vodohospodářské společnosti. Ředitel dopravního podniku Martin Dvořák rezignoval. Své funkce opustili i předsedové pražských organizací ODS a ČSSD Boris Šťastný a Petr Hulinský, kteří jsou spojováni s bývalým vedením hlavního města a některými kontroverzními podnikateli. V následujících týdnech se očekávají personální změny v Pražských službách a také ve funkcích ředitelů magistrátních odborů. Dobrovolně už skončil ředitel odboru informatiky Martin Vimr.

Související články

Ohrožený druh – politik... Kolik mají politické strany v Praze 3 členů? (Aktualizováno)

Poslední průzkumy veřejného mínění hovoří jasně. Důvěra v politický systém a politiky klesá. Pod pojmem straník si hodně z nás představí zarytého bolševika, nebo zkorumpovaného politika moderního střihu. Svůj podíl na tomto pohledu na svět mají nejen sami politici a investigativní média, ale i nepřeberné množství občanských organizací, které upozorňují na ...pokračování

Koalice v Praze čistí firmy - Hurda zůstává

V dozorčí radě dopravního podniku zatím zůstane její současný šéf a ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD), poslanec David Vodrážka (ODS) a zastupitel Pavel Hurda (ODS), který patří k okruhu lidí kolem pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS).pokračování
reklama