Rodina Hurdů, klan Ortenaria a Kauza3.cz?

Rodina Hurdů, klan Ortenaria a Kauza3.cz?

Příběh s původně obecními pozemky v sousedství Central Parku se už stal všeobecně známým. Přesto se nepřestávají objevovat nové detaily, jež oscilují mezi politickou trapností a groteskností. Tedy co všechno spojuje rodinu Hurdů s developerskou společností Ortenaria? A jak je do toho namočena Kauza3?

Předseda místní ODS Pavel Hurda kolem sebe šíří pověst rovného chlapa. Pracovitého podnikatele, bývalého disidenta, férového politika a vizionáře. Média o něm naopak píší jako o „kmotrovi“ a člověku, který nápadně vychází vstříc developerům a v zastupitelstvu Prahy 3 i Magistrátu hájí jejich zájmy.

Společnost Ortenaria jak známo vlastní rozsáhlé (a původně obecní) pozemky nedaleko Parukářky, jež jsou dle stávajícího územního plánu Prahy určeny k rekreaci. Tyto pozemky by Ortenaria ráda zastavěla a proto usiluje o změnu územního plánu. Hodnota pozemků by se takovou změnou okamžitě radikálně zvedla a jejich případné zhodnocení tak lze odhadovat na stovky miliónů korun.
 
Propojení Pavla Hurdy s jeho známým a členem představenstva Ortenarie Mgr. Lubošem Havlem bylo již opakovaně zmíněno. Ostatně i sám Hurda přiznává, že spolu spolupracují ve společnosti TRICHOLOMA a.s.
 
A teď další chapadlo žižkovské chobotnice. Dne 5. 8. 2010, pár měsíců před komunálními volbami, bylo založeno občanské sdružení Redemption (z angl. spása, vykoupení, náprava...).  Jménem občanského sdružení jedná jistý Robert Hurda, který je synem výše zmíněného a známějšího Pavla Hurdy. OS Redemption krátce po svém vzniku podává přihlášku k registraci ochranné známky shodující se s naším názvem "KAUZA3 občanský zpravodaj Prahy 3" a taktéž k registraci názvu opozičního uskupení "Žižkov [nejen] sobě", jež je trnem v oku pro jeho politicky aktivního otce.
 
S odstupem času můžeme říci, že se mu tento krok příliš nepovedl. Jeho žádost byla nedávno Úřadem pro průmyslové vlastnictví zamítnuta.  Ale za povšimnutí ale stojí jedna zajímavá souvislost. Sdružení Redemption totiž zastupuje a o ochrannou známku znějící na jméno našeho webu usiluje známá kancelář Havel, Kuchař, Ryšavá a partneři, advokátní kancelář, s.r.o. A zde se kruh uzavírá. V této advokátní kanceláři se totiž objevují opět stejní lidé, jako u společnosti Ortenaria. Opět Hurdův známý Mgr. Luboš Havel a Mgr. Petr Kuchař.
 
V lehké nadsázce lze říci, že tajuplná společnost Ortenaria a.s., jež je ve vlastnictví utajeného akcionáře, je zastupována rodinným právníkem pánů Hurdů.
 
Jak je ten svět malý.
 
Pokud si chcete připomenou genezi případu, doporučuji pěkně udělanou reportáž České televize z roku 2010: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/210452801240044/?online=1&index=132834
 

Související články

Robert Hurda pokračuje ve špinavých praktikách

Počátkem října jsme zveřejnili informaci o svérázném pokusu přivlastnit si logo a název našeho zpravodaje Kauza3.cz. Celá událost vzbudila značný zájem i z toho důvodu, že iniciátorem pokusu je Robert Hurda, tedy syn předsedy místní ODS Pavla Hurdy. A celá věc dále graduje. Mimo jiné i tím, že se pokouší stejným způsobem získat i značku konkurenční strany ...pokračování

Robert Hurda nejedná v dobrém úmyslu, rozhodl úřad.

Úřad průmyslového vlastnictví vydal dne 18. ledna 2012 rozhodnutí ve věci registrace označení "KAUZA 3 Občanský zpravodaj Prahy 3", které si podalo 12. října 2010 občanské sdružení Redemption zastupované Robertem Hurdou, jinak to synem magistrátního zastupitele a zastupitele Prahy 3 za ODS Pavla Hurdy. Jablko nespadlo daleko od stromu...pokračování

Parlamentní listy: Podrazy a lobbing na Praze 3. Jde o stovky milionů korun

Místní buňka TOP 09 na Praze 3 čelí útoku ODS, který má za úkol ji rozdělit. Za vším podle informací redakce stojí mnohasetmilionový developerský projekt na území Žižkova, který ke svému uskutečnění potřebuje změnu územního plánu. Tu většina TOP 09 nepodporuje a vydala ve věci usnesení, jehož znění však někteří členové partaje nereflektují. Starostka ...pokračování
reklama