Rozhovor s Ing. Mgr. Miroslavem Poche, ČSSD

NázoryRozhovor s Ing. Mgr. Miroslavem Poche, ČSSD

Několik otázek pro zastupitele ČSSD na téma aktuálního dění v zastupitelstvu Prahy 3. Otázky byly položeny korespondenčně.

Situace na radnici Prahy 3 opět dozrála do fáze, kdy má ČSSD šanci účastnit se na utvoření koalice a rady městské části. Koho vnímáte jako nejperspektivnější koaliční partnery?

V tuto chvíli si nejsem jist, že situace dozrála do nějaké podobné fáze. MČ má stále pravicovou koalici, i když můžeme pochybovat o její funkčnosti. Vzhledem k dění v poslední době opoziční kluby ČSSD a ŽNS vyvolaly mimořádné zasedání zastupitelstva, kde by se aktuální situace (tedy usnesení rady o odvolání starostky, vyloučení dvou členů rady z řad TOP09 atd.) měla projednat. Pokud by došlo k jakémukoliv jednání o jiné koalici, považuji za potenciální partnery všechny politické subjekty, které získaly svou legitimitu ve volbách.
 
Hovoří se o velkém napětí mezi Vámi a Pavlem Hurdou. Dovedete si nyní představit spolupráci s ním v rámci koalice či rady?
 
Koalice se neuzavírají mezi lidmi, ale politickými stranami nebo chcete-li kluby. Nevím, zda bych si troufl hovořit o velkém napětí, myslím, že náš vztah s kolegou Hurdou se nevymyká standardním vztahům  mezi koaličními a opozičními politiky.
 
Máte nějaké programové priority? Tedy témata, která jsou tak významná, že byste je bezpodmínečně vyžadovali v případné koaliční smlouvě?
 
Hlavním a nejdůležitějším je transparentní a otevřené rozhodování radnice, informování o všech otázkách investic, rozvoje a dění v MČ. Témat, která by dle mého názoru vedla ke zlepšení situace v naší městské části v této oblasti, je opravdu celá řada. K tomu se váže např. průběh koncesního řízení na vydávání RN. Radniční noviny v současné podobě neinformují občany o důležitých otázkách MČ, ale spíše suplují kulturní přehled.

Jak vnímáte snahu o změny v územním plánu na pozemcích společnosti Ortenaria a.s.?
 
Myslím, že jakákoliv zodpovědná rada MČ by již dávno přistoupila ke stažení připomínek k novému územnímu plánu v celé oblasti mezi Olšanskou ulicí a vrchem Sv. Kříže. Tedy jedná se nejenom o pozemky vlastněné spol. Ortenaria, ale i společností Artivia.
 
Jak hodnotíte uspořádání obecních A.S. Prahy 3?
 
Strašně :-) Co do průhlednosti a fungování celé této struktury společností ve vlastnictví MČ se domnívám, že jsme na chvostu nejen v Praze, ale i v ČR. To snad ani nezaslouží dalšího komentáře. Jmenování statutárních orgánů těchto společností a v poslední době i jejich manažerů je na tom velmi podobně.
 
 
ČSSD si stojí jak za komunálním programem, se kterým vstupovala do voleb v roce 2010, tak i za tímto společným prohlášením. Zda je tomu tak i v případě ostatních politických subjektů nechť zváží čtenáři.
 
Máte svého favorita na starostu/starostku Prahy 3?
 
Kandidátem ČSSD na starostu MČ je Bohuslav Nigrin.
 
  

Související články

Rubikon starostky Hujové

Situace na žižkovské radnici došla na samu hranici rozpadu koalice TOP 09/ODS. Podstatou sporu je následující. Pozemek mezi Central parkem a skautskou klubovnou na úpatí Parukářky, vlastněný firmou Ortenaria, je dnes v územním plánu veden jako „ostatní plocha“. To neumožňuje na něm stavět. Firma usiluje o změnu územního plánu a ODS jí v tom pomáhá. Klub ...pokračování

Koalice přichází o dva členy. Zbude jí jen těsná většina

Členové regionálního výboru TOP 09 v Praze 3 ve čtvrtek doporučili vyloučení dvou rebelujících členů ze strany. Místostarosta Tomáš Kalousek i radní Jan Srb, kteří nedávno hlasovali pro odvolání stranické kolegyně, starostky Vladislavy Hujové, tak pravděpodobně skončí také ve funkcích v radě městské části.pokračování

Položí pražskou koalici žižkovský developer?

Pražská TOP 09 chce odvolat Pavla Hurdu a Filipa Dvořáka (oba ODS) z funkcí v pražských plynárnách. Měla to být koalice, která na magistrátu hlavního města nastolí po bémovské éře nové pořádky. Tandem ODS a TOP 09, který se chopil vlády loni v listopadu po takzvaném podzimním převratu, však neprochází zrovna „zamilovaným“ obdobím. Primátor Bohuslav Svoboda ...pokračování
reklama